مقالات آموزشی نانو
انتقال داروهای آب دوست به بدن به کمک فناوری نانو

در طول دهه‌های اخیر تحقیقات بر پایه ی فرآیندهای با انرژی پایین با تولید نانوامولسیون‌ها متمرکز بوده است. این امر باعث معطوف شدن این فناوری در شاخه‌های نانوپزشکی، رسانش دارویی، وسایل آرایشی و بهداشتی و غیره شده است. یکی از این روش ها، روش دمای تغییر فاز (PIT) است.

چگونه یک باریکه‏ ی الکترونی ایجاد می‏شود؟

همان‏گونه که در مقاله‏ ی قبلی دیدیم، به دلیل ویژگی‏ های منحصر به فرد الکترون‏ ها، برای بررسی دقیق‏ تر ساختار ماده از میکروسکوپ‏ های الکترونی استفاده می‏ نماییم. اما شاید این سوال پیش آید که این الکترون‏ ها چگونه تهیه می‏ شوند؟

توصیه‌هایی برای سیاستگذاران فناوری‌نانو

صندوق مشترک کالا (Common Fund for Commodities) که یک مؤسسه اعتباری مشترک بین‌المللی محسوب می‌شود و مقرآن در آمستردام هلند است، می‌تواند در حمایت مالی از انجام پژوهش در زمینه تأثیرات فناوری‌نانو نقش مهمی ایفا کند.

شکل گیری نانو ذرات طلا

شکل گیری نانو ذرات طلا از جمله آزمایش‌های ساده و تکرارپذیر مقیاس نانو است. این فرآیند را می‌توان با چشم دید زیرا تحولات آن همراه با تغییر رنگ است. برای تولید نانو ذرات طلا در این آزمایش، از یک نمک طلا و آنیون‌های سیترات استفاده می‌شود.

شاخه های فناوری نانو

هنگامی که درباره نانوفناوری شروع به جستجو و مطالعه کنید، به موضوعات و مواد مختلفی بر می خورید مانند:”نانولوله ها، شبیه سازی مولکولی، نانوداروها، سلول های سوختی، کاتالیزورها، نانوذرات و…

تاریخچه فناوری نانو

در طول تاریخ بشر از زمان یونان باستان، مردم و به‌خصوص دانشمندان آن دوره بر این باور بودند که مواد را می‌توان آنقدر به اجزاء کوچک تقسیم کرد تا به ذراتی رسید که خردناشدنی هستند و این ذرات بنیان مواد را تشکیل می‌دهند.

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پرتال علمی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .